Budynek
poddasze
Opracowanie: INDECO
Na podstawie danych z: INDECO

Pianka bądź wełna - inaczej czym ocieplić poddasze.

To, jaki sposób ocieplenia poddasza wybierzemy jest związany z organizacją i wielkością przestrzeni, jaką mamy zaadaptować pod dachem. Jesteśmy zmuszeni wykonać inspekcja stanu technicznego pokrycia dachowego i więźby, tak aby przekonać się, czy nadają się do dalszego użytkowania. Jeśli nie potrzebują one remontu, czeka nas ocieplenie strychu.
Projekt domu
Opracowanie: Mikhail Golub
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Energooszczędne mieszkania - jak je projektować?Energooszczędne mieszkania - jak je projektować?

Firma projektowa zajmuje się sprzedażą gotowych projektów domów jednorodzinnych, spełniając przy tym różnorodne wymagania klientów. Biuro projektowe stale podąża za trendami i ubogaca ofertę o nowe rozwiązania. Firma dba przede wszystkim o jakość zastosowanych rozwiązań, a także o to, aby domy były funkcjonalne, komfortowe i niedrogie w utrzymaniu. Każdy inwestor jest traktowany indywidualnie i przyjaźnie - może spodziewać się fachowej pomocy zarówno przy wyborze projektu, jak i realizacji swojego nowego domu.
dom z garażem
Opracowanie: JDH Rosewater
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co to jest inteligentny dom? Wszystko, czego chciałbyś się dowiedzieć na ten temat

Inteligentny dom jest zaawansowanym rozwiązaniem, opierającym się na sieci czujników jak też jednym, centralnym systemie kierowania wbudowanymi instalacjami. Wykorzystywana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na bezproblemowy przepływ danych pomiędzy fragmentami składowymi instalacji i zapewnia szerokie spektrum opcji działania. Na skutek wykorzystania danych z czujników jak też detektorów inteligentny domek sam dostosowuje się nie jedynie do obecności lokatorów, ale również do czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie albo wilgoć powietrza.
okna
Opracowanie: Velux
Na podstawie danych z: Velux

Okna do domu – co powinno się uwzględniać w czasie zakupu?

Remontowanie domu często wiąże się z decyzją o wymianie stolarki okiennej i drzwiowej. W związku z coraz wyższymi cenami ogrzewania ogromna część osób zdecydowanych na wymianę stolarki okiennej podejmuje decyzję montażu okien, które pozwolą uniknąć strat ciepła. Jakie jednak okna zamontować? Dokładnie takie samo pytanie stawiamy sobie, kiedy myślimy o wy mianie drzwi.
projekt domu
Opracowanie: philcampbell
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/photos/clanlife/4315136665/

Jeśli chcesz zbudować dom, powinieneś wybrać i kupić właściwy plan

Bez wątpienia każdy człowiek zgodzi się ze stwierdzeniem, że nie ma to jak własny dom. Większość ludzi właśnie do tego dąży: do zbudowania swojego domku lub do kupienia mieszkanka czy odmiennego lokum. Własne mieszkanie zapewnia swobodę zamieszkania, pozwala urządzać wnętrza według swoich preferencji oraz daje poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli tylko warunki finansowe na to pozwalają, warto zdecydować się na budowę domu.
inteligentny dom
Opracowanie: CODE_n
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na jakich założeniach się opiera pomysł domów inteligentnych, podstawowe plusy wykorzystania takiej technologii

Inteligentne domy to coraz popularniejsze od jakiegoś czasu hasło, jakim chętnie zaczynają się posługiwać zarówno firmy zajmujące się wykonywaniem tego typu budynków, jak i ich właściciele. Lecz dość często wychodzi w praktyce, że jeżeli nawet jakiś budynek jest wypełniony elektronicznymi układami sterującymi, to mimo wszystko do miana inteligentnego będzie mu trochę brakować. Przede wszystkim to wynika z tego, że podstawową sprawą w domach tego typu jest główny układ sterujący, który na podstawie informacji z czujników i parametrów otoczenia sam dostosowuje swoje parametry do potrzeb mieszkańców.
Dom
Opracowanie: Randen Pederson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Platformy ruchome obowiązkowym elementem wyposażenia każdej szanowanej placówki.

Ekspansja budownictwa sprawia, że ludzie dosłownie coraz częściej żyją z głową w chmurach. Przejawia się to rosnącą modą do konstruowania coraz to wyższych budowli czy drapaczy chmur.Początkowo człowiek był zwierzęciem prowadzącym życie w ścisłym kontakcie z ziemią, z biegiem czasu zaobserwował benefity wypływające z dużej widoczności i pojawiła się moda do zakładania grodów na podwyższeniach, dzięki czemu gospodarze mieli o wiele więcej czasu na przygotowanie w razie ataku jakiegoś drapieżnika lub wrogiego rodu, dając jednocześnie szansę na ucieczkę lub odparcie ataku.
wilgotność
Opracowanie: mangtronix
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Budynki niskoenergetyczne - ekologiczne rozwiązania na miarę dzisiejszych czasów!

W dzisiejszych czasach coraz wyraźniej podkreśla się wartość ochrony środowiska. Owa tematyka często gości w polskich mediach jak również dyskusji publicznej.
element kotłowni parowej
Opracowanie: Richard Ash
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Zastosowanie kotłowni w miejskim ogrzewaniu

W obecnych czasach, by przebić się na rynku trzeba po pierwsze być kreatywnymi ludźmi. Kreatywne rozwiązania są jedyną opcją na pokazanie, że dobrze postawić na naszą firmę. Inaczej, nie damy rady przebić się wśród firm z wielkim doświadczeniem.
dom jednorodzinny
Opracowanie: Nathan Hughes Hamilton
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy oglądaliśmy projekty które posiada architekt Ursynów?

Może się okazać, że przejrzane przez nas projekty budynków nieobudziły w nas nazbyt wielkiego zainteresowania, bo nie odnaleźliśmy tego, co spełniałoby w stu procentach nasze oczekiwania. Z tego powodu warto poszukać odpowiedniego architekta, który w takiej sytuacji przygotuje dla nas dobry projekt, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie się znajdować na odpowiednim miejscu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.