Materiał
Łazienka w rozmiarze XS
Opracowanie: KOŁO
Na podstawie danych z: KOŁO

Z czego produkuje się cegły oraz jakie istnieją ich typy?

Osoby, które chcą niebawem zacząć budowę swego domu, na pewno mogą spotkać się z koniecznością dokonania wyboru między kilkoma różnymi podobnego typu rozwiązaniami.
Salon, drzwi wewnętrzne BIANCO
Opracowanie: INVADO
Na podstawie danych z: INVADO

Elewacja budynku ze styropianu – w jaki sposób wykonać?

Docieplenie jednorodzinnego budynku to nie tylko zadanie posiadacza nieruchomości, ale to także jego wygoda a także oszczędności, jakie będą stopniowo uzyskiwane, dzięki mniejszemu zużytkowaniu ciepła.


Elewacja budynku ze styropianu – w jaki sposób wykonać?

Nim zdecydujemy się na jakąkolwiek elewację domu, nim położymy tynk, przygotujmy budynek na przyszłe chłody, jakie sprawią, że ciepło z naszego domku będzie ulatniać się, a nas narażać na koszty powiązane z dogrzewaniem.
blacha trudnościeralna
Opracowanie: Paul Schulze
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Główne możliwości oraz parametry trudnościeralnych blach typu hardox, ich zastosowanie w przemyśle.

Nowoczesny przemysł wydobywczy, górniczy i drogowy potrzebuje solidnych narzędzi i maszyn. Jednym z ważniejszych parametrów przy takich maszynach jest wytrzymałość na ścieranie, działają one bowiem cały czas w bezpośredniej styczności z kamieniami, żwirem czy piaskiem.
Kolektory słoneczne
Opracowanie: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.

Co to są tynki wapienne, w jaki sposób się je robi oraz w jaki sposób układa?

Żyjemy w dniach, gdy posiadamy możliwość obserwować wzrost w dosłownie dowolnej gałęzi. Tyczy się to zarówno medycyny oraz budownictwa. Tak, nawet taki materiał budowlany jak tynki także podlegają procesowi postępu.
Grunt
Opracowanie: Public domain: Use these pix for any purpose
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Niezbędne materiały używane podczas budowy domu- spoiwa oraz kruszywa

W budownictwie wykorzystuje się różnego typu materiały i kruszywa, które mają wspomóc pracę. Dzięki stosowaniu dobrej jakości materiałów możemy posiadać solidny dom, podłogę bądź podjazd w domu. Możemy wyróżnić kilka ich typów, zależnie od ich przeznaczenia. Poprzez reakcje chemiczne spoiwa budowlane po zmieszaniu z wodą po pewnym czasie twardnieją. Można podzielić je na dwa rodzaje.
remont
Opracowanie: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Bezpieczny remont – co jak najbardziej powinniśmy brać pod uwagę

Remont domu może mieć rozmaity charakter – może być to duży remont, gdy na przykład wyburzamy ściany, zamawiamy zupełnie nowe meble, montujemy płytki zamiast paneli, czy też mały remont, polegający raczej na odświeżeniu pomieszczeń, czy kupieniu paru przydatnych rzeczy. O ile w drugiej sytuacji nie wiąże się to ani z większym nakładem pracy, ani czasu, ani też środków pieniężnych, o tyle przy dużym remoncie, musimy liczyć się zarazem z większymi kosztami, jak i większą ilością pracy.
blacha

Blachy trudnościeralne – czym są i w jakim celu się je obecnie zazwyczaj wykorzystuje?

Obecnie na rynku proponowanych jest sporo ciekawych rozwiązań, które upraszczają rozwój sektora produkcji przemysłowej. Na wyjątkową uwagę zasługują zaawansowane tworzywa, takie jak blacha trudnościeralna. Czym jest taki rodzaj tworzyw? Do czego są obecnie z reguły wykorzystywane? Jak sama nazwa wskazuje, takie blachy są odporne na ścieranie, wobec tego gwarantują naprawdę ogromne pole do popisu.
Układanie dachu
Na podstawie danych z: Wienerberger

Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria dachowe?

Planując budowę domu wolnostojącego, jest wymagane aby wyjątkową uwagę zwrócić na pokrycie dachowe. Jeśli nie mamy w tym temacie żadnego doświadczenia, jest korzystnie poprosić o radę fachowca. Zgodnie ze sztuką dekarską wykonany dach będzie nam służył przez długi czas. Miejmy w pamięci te sprawy, dobierając materiały i akcesoria dachowe. Jeżeli mamy ochotę, aby konstrukcja była dostatecznie trwała i należycie spełniała swoją funkcję, nie skąpmy pieniędzy na tych zakupach.
skrzynka z narzędziami
Opracowanie: Flattrackers and Caferacers Parts and bikebuilds
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Budowa domu to naprawdę ogromne wyzwanie - powinno się wybrać optymalne materiały budowlane

Każdy obiekt wymaga zastosowania najlepszych tworzyw budowlanych. Bywają one odpowiedzialne nie tylko za estetykę wykończenia, ale również za funkcjonalność budynku i bezpieczeństwo jego przyszłych użytkowników. W przypadku, jeśli zamierzamy budować swój domek, warto już zawczasu rozejrzeć się za dobrej klasy materiałami, aby potem wiedzieć co nabyć.


ceramiczne pokrycia dachowe
Opracowanie: Röben Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Röben Polska Sp. z o.o.

Na rynku działa sporo firm wykonujących dachy - w jaki sposób dobrać porządne pokrycie?

Zdecydowanie można stwierdzić, że spośród wszystkich etapów budowy domu struktura zadaszenia ma największe znaczenie. Ważne jest, by konstrukcja była solidna i głównie odporna na mocne wiatry czy ulewy. Aura jest nieprzewidywalna, stąd postawienie porządnego dachu jest niezbędne, żeby uniknąć wszelkich tragedii.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.