Żwir
żwirowa droga
Opracowanie: Eden, Janine and Jim
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sposoby zastosowań kruszywa budowlanego w branży przemysłowej

Pomimo coraz prężniejszego rozwoju technologii budowlanych oraz produkcyjnych wciąż warte uwagi są te rozwiązania, które opierają się na surowcach naturalnych i których historia ma wiele lat. Niejednokrotnie okazuje się nawet, iż to właśnie rozwiązania starsze, które początkowo mogą wydawać się przebrzmiałe, mają ogromne walory (którymi górują nad nowoczesnymi rozwiązaniami), takie jak niewielkie koszty użytkowania czy prostota konstrukcji, która nie wymaga stosowania drogich części zamiennych i eliminuje nieuchronność korzystania ze wsparcia wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Okazuje się, że jednym z materiałów, który nieustannie ma przed sobą świetlaną przyszłość, jest żwir w przeróżnych odmianach. Spróbujmy się więc przyjrzeć, jak aktualnie użytkuje się te kruszywa.
żwir
Opracowanie: touch and see
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Maszyny do zagęszczania gruntu

Łatwym i zarazem najtańszym sposobem wzmacniania podłoży jest ich mechaniczne zagęszczanie. W czasie zagęszczania cząsteczki szkieletu gruntowego zbliżają się do siebie, co w konsekwencji sprawia, iż pewna ilość powietrza oraz wody zostaje usunięta z malejącej objętości porów. Przebieg ten wiedzie do zwiększania nośności i wodoodporności podłoża jak też do zmniejszania jego podatności na tworzenie się kolein.
łącznik ciesielski
Opracowanie: ARCHIPELAG
Na podstawie danych z: ARCHIPELAG

Gdzie

Każdy, kto choć troszeczkę przykładał się do podręcznika z chemii w szkole średniej, spostrzegł na pewno, że znacznie więcej niż pół układu okresowego Mendelejewa obejmują metale. Rzecz jasna nie wszystkie są spotykane w codzienności, lecz dysproporcja między metalami i niemetalami tak wyraźnie dostrzegalna na tablicy okresowej elementów chemicznych jest równie dobrze widoczna w codziennym życiu. Wystarczy porozglądać się nieco wokół siebie aby dostrzec użycie przede wszystkim trzech metali niemal wszędzie. Te trzy substancje to miedź, aluminium i żelazo.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.