Jaką dachówkę wybrać?
czerwony podnośnik
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Urządzenia niezbędne do pracy na wysokości

Obecnie, żeby wszystkie firmy mogły dobrze funkcjonować musi mieć odpowiednie narzędzia. Rzeczywistość jest również taka, że nie trzeba kupować wszystkich niezbędnych maszyn, cześć się po prostu wynajmuje na pewien czas.
dach
Opracowanie: Tim Fuller
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakimi kryteriami się się kierować przy wyborze dachówki?

Nowoczesna technika coraz to bardziej wyrównuje różnice miedzy dachówkami z betonu a ceramicznymi. Nie jest prawdą, iż dachówki betonowe są mniej trwałe i w wyższym stopniu podatne na poplamienia aniżeli gliniane - o ile rzecz jasna porównujemy produkty od wypróbowanego fabrykanta.
dach
Opracowanie: Grupa Pruszyński
Na podstawie danych z: Grupa Pruszyński

O dobrodziejstwach wypływających z przykrywania dachów blachą, czyli kilka słów o współczesnym polskim budownictwie

Niegdyś swoje triumfy święciła dachówka. Nawet te wykonane przed dwoma wiekami służą aż po dzień dzisiejszy. Chociaż są już solidnie nadgryzione zębem czasu - niektóre egzemplarze mogą być zniekształcone, to jednakże nie każdym przypadku są wymieniane na nowe. Przyczyna takiej sytuacji bywa całkiem prosta - koszt kupna nowej karpiówki, zwłaszcza w przypadku konieczności pokrycia wielkiej powierzchni dachu, jest kosmiczny. Z tego powodu posiadacze domków wolnostojących decydują się na kupno blachy.
Kasetowy Elewacyjne
Opracowanie: Blachy Pruszyński
Na podstawie danych z: Blachy Pruszyński

Blachy Domex

Znakomita odporność blach i szerokie opcje zastosowania dają gwarancję na to, że stal nie ulegnie zniszczeniom latami. Rozciąganie stali i jej dogłębne tłoczenie możliwe jest dzięki jej wyjątkowym cechom. Znakomite blachy na rynku firmy Domex wyróżniają się na tle innych materiałów niezwykle wysoką wytrzymałością, a ponadto są szczególnie odporne na rozmaite bodźce, takie jak zmienne warunki meteorologiczne lub korozja.
Konstrukcja domu
Opracowanie: Jean-Pierre Dalbéra
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób ustrzec się problemów na budowie?

Wnoszenie domu czy też innej analogicznej inwestycji jest procesem zawiłym. Już na początku mamy nie łatwo. Pomimo obietnic wielu polityków z każdej strony politycznej iż będą czynić bardzo wiele aby ułatwić administracyjne formalności związane z inwestycją, niestety - jak było dawniej, tak jest nadal. A może się okazać, iż start będzie najłatwiejszy. Zatrudnienie odpowiedniej brygady budowlanej obecnie to nie kłopot, przy wielkiej konkurencji można przebierać.
technologia modułowa
Opracowanie: TEKTUM
Na podstawie danych z: TEKTUM

Które wytyczne jesteśmy zobowiązani spełnić przy wznoszeniu domu?

Spora część z nas marzy o wybudowaniu swojego domu jednorodzinnego. Jest to pragnienie, które w wielu przypadkach znajduje się w naszych głowach, niemniej jednakże z uwagi na spore ograniczenia finansowe nie zostaje dokonane.
nowoczesny dom
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaki dach w domu oszczędnym

Od dłuższego czasu wiele słyszymy o ochronie środowiska oraz oszczędzaniu energii, co spostrzec można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę.
Montaż papy izolacyjnejMontaż papy izolacyjnej

W jaki sposób dobrze ocieplić dach naszego domu?

Dużymi krokami zbliża się do nas najbardziej zimna pora roku. Duża część z nas nie przepada za tym czasem, bowiem nie jesteśmy nastawieni na przebywanie w stosunkowo niskich temperaturach. Nie są one dla nas w jakimkolwiek wypadku korzystne. Nasze organizmy są w owym czasie wystawione na działanie różnorodnych bakterii powodujących choroby.
Budowa ściany trójwarstwowej w dwóch etapach izolację z wełny i elewację układa się dopiero po pokryciu dachu
Opracowanie: Röben
Na podstawie danych z: Röben

Ekologiczne techniki używane w nowoczesnym budownictwie czyli zalety dachów zielonych.

Po zachłyśnięciu się nowoczesnością i technologią ludzie zaczynają wracać do natury. Szczególnie widoczne jest to w budownictwie, gdzie obecne trendy wręcz nakazują, aby nowe budynki były jak najbardziej ekologiczne. Dotyczy to na przykład zastosowania odpowiednich technologii które oszczędzają energię, ale także otoczeniu budynku jak największą ilością drzew i krzewów.
dom
Opracowanie: Doug Kerr
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaki rodzaj dachu wybrać do nowego domu? Prezentujemy kilka wskazówek dla tych, którzy budują swój dom

Jeżeli teraz budujesz nowy dom, wówczas z pewnością rewelacyjnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak sporo pracy jeszcze przed Tobą. Stawianie nowego domu to bez wątpienia nie bułka z masłem, dlatego w każdym wypadku powinieneś poświęcić temu przedsięwzięciu niemal wszystkie swoje siły - kiedy chcesz, aby Twój dom był idealny, wówczas musisz poświęcić na to naprawdę sporo czasu. Samodzielnie nadzorowanie wszystkich prac z pewnością wyjdzie Ci tylko na dobre.
Przed Tobą bez wątpliwości mnóstwo ważnych decyzji do podjęcia - kiedy chcesz, aby Twój dom został ostawiony konkretnie tak, jak sobie tego życzysz, wówczas musisz być w stałym kontakcie nie tylko z ekipą budowlaną, ale także z architektem, z którym będziesz konsultował najważniejsze sprawy.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.