Jak położyć przewody elektryczne w domu?
rury
Opracowanie: www.freeimages.com
Na podstawie danych z: www.freeimages.com

Elementy układów hydraulicznych - zobacz, co tam się znajduje oraz dowiedz się więcej

Dobrze wiemy, że każda z dużych firm, która prowadzi na przykład procesy produkcyjne, dotyczące branży spożywczej, potrzebuje dużych ilości wody. Dlatego tak istotne jest, by cała hydraulika działała sprawnie.
kable
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu

Instalacja elektryczna – dlaczego koniecznie należy zadbać o jej sprawne działanie?

Elektryczność ma dla współczesnego człowieka ogromne znaczenie. Trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie, w szczególności w lokalnym klimacie (w którym zmrok w czasie zimy i jesieni zapada faktycznie szybko) bez sztucznego światła. Stosowane w przeszłości świece były nie tylko zagrożeniem, gdyż mogły stać się przyczyną pożaru, ale także nie były wygodne w stosowaniu. Dzisiaj nawet godzinna awaria prądu jest sytuacją kłopotliwą, więc zdecydowanie trzeba dbać o należyte działanie domowej instalacji elektrycznej.
maszyny przemysłowe
Opracowanie: Jakob Montrasio
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kilka ciekawych informacji o mechatronice

Żyjemy w czasach, w jakich istota ludzka z każdym dniem dąży do tego, by coraz bardziej uprościć sobie życie oraz wprowadzić do niego coraz więcej udogodnień. Proces postępu technicznego raz zapoczątkowany prawdopodobnie już nigdy się nie skończy, bo przecież nigdy nie będzie aż tak znakomicie, ażeby nie zdołało być jeszcze lepiej.
kotłownie parowe2
Opracowanie: Nicholas Lundgaard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Aparatura do ogrzewania wody

W gospodarstwach domowych używamy niekiedy sprzęt, którego działanie może nas zadziwić, przykładem tego jest sprzęt do prasowania. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że w urządzeniu tym zastosowany jest niewielki kocioł. Kotły parowe najczęściej wykorzystywane są w zakładach przemysłowych do pracy w siłowniach wytwarzających parę.
gniazdko elektryczne
Opracowanie: Mebel Rust
Na podstawie danych z: Mebel Rust

Robimy remont - czy opłaca się zatrudnić ekipę remontową, czy raczej wziąć się do pracy samodzielnie?

Jeśli właśnie zabierasz się za remont swego domu, bez wątpliwości musisz zdać sobie sprawę z tego, jak wiele pracy przed Tobą. Jeżeli w Twoim mieszkaniu były robione na bieżąco drobne remonty i naprawy usterek, wtedy raczej nie masz się czego obawiać, bo najpewniej okaże się, że generalny remont bynajmniej nie jest potrzebny. Jeśli jednak zawsze odkładałeś na później obowiązek dokonania drobnych napraw w mieszkaniu, wtedy naprawdę możesz zacząć się bać. Często w takich wypadkach okazuje się, iż musisz przeprowadzić naprawdę gruntowny remont, a to nie tylko będzie Cię kosztować mnóstwo pieniędzy, ale również czasu.
Światło
Opracowanie: Vassilis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co jest Ci konieczne w czasie, gdy będziesz montował instalację elektryczną w swoim domu

By w każdym zakątku naszego mieszkania było dojście do prądu, już w trakcie remontu musimy myśleć o odpowiednim zamontowaniu sieci elektrycznej.
Grzałka patronowa
Opracowanie: www.centro-therm.pl
Na podstawie danych z: www.centro-therm.pl

Opis grzałek patronowych. Zobacz co o nich jeszcze nie wiesz.

Sklep online oferuje zakup grzałek patronowych. Grzałki patronowe to nowoczesne elementy grzewcze o specjalnej konstrukcji. Niewielkie wymiary połączone z wysoką pojemnością cieplną grzałek, pozwalają na transfer sporej ilości ciepła ze stosunkowo niewielkiej powierzchni.Jednostronne zasilanie upraszcza zabudowę grzałki w małej przestrzeni roboczej, ale też upraszcza instalację zasilającą. Użycie najlepszych tworzyw, najostrzejsze kryteria projektowania jak i produkcji, zapewniają wysoką jakość do najbardziej wymagających zastosowań.Grzałki patronowe zapewniają niezwykle dobry transfer ciepła, równomierną temperaturę jak i odporność na rdzewienie nawet w wysokich temperaturach.
inteligentny dom
Opracowanie: CODE_n
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na jakich założeniach się opiera pomysł domów inteligentnych, podstawowe plusy wykorzystania takiej technologii

Inteligentne domy to bardzo popularne od jakiegoś czasu pojęcie, którym chętnie zaczynają się posługiwać zarówno firmy zajmujące się wykonywaniem tego typu obiektów, jak i właściciele takich. Lecz dość często wychodzi w praktyce, że nawet jeśli któryś z budynków jest nafaszerowany elektronicznymi układami sterującymi, to jednak do miana inteligentnego będzie mu trochę brakować. Przede wszystkim to wynika z tego, że najważniejszą rzeczą w inteligentnych domach jest główny układ sterujący, który na podstawie informacji z czujników i parametrów otoczenia sam dostosowuje swoje parametry do oczekiwań mieszkańców.
Szklane stopnie na drewnianej konstrukcji
Opracowanie: Villa Glass Studio
Na podstawie danych z: Villa Glass Studio

Jak zaprojektować budowę własnego domu?

Budowa domu to niewątpliwie zadanie wybitnie trudne. Wielu z nas pragnie je zrealizować, niemniej pomimo tego nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić, ze względu na stosunkowo duże wymagania finansowe. W tym miejscu wskazane jest także nadmienić, że fakt budowy domu wymaga od nas synchronizacji niezmiernie wielu aspektów, które w szeregu przypadków mogą nas przerosnąć.
halogeny LED
Opracowanie: Stephan Ridgway
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W którym miejscu najbardziej pasują diody led? W jakich miejscach to oświetlenie sprawdza się najbardziej korzystnie?

Żarówki led w ostatnim okresie są coraz bardziej popularne. Wiele osób i środowisk przeprowadza zaawansowane dyskusje, gdzie najważniejszym punktem jest kwestia ich skuteczności. Wielu także się zastanawia się nad tym, gdzie najkorzystniej je używać.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.