Na jakiej zasadzie działają hydroforowe zbiorniki, w jakich przypadkach używa się ich najczęściej

Wielu ludzi ma mieszkania bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej i jeżeli nie ma żadnych przerw w dostarczaniu, to nawet nie będą zwracać uwagi na to, że ta woda jest. Lecz w niektórych okolicznościach może zajść potrzeba posiadania niezależnego źródła zasilania, często pojawia się to w różnego rodzaju zakładach przemysłowych.

Również przy jednorodzinnych domkach może się zdarzyć, że nie mają one możliwości przyłączenia miejskiej sieci, przeważnie z powodów technicznych. I w takiej sytuacji niezbędne będzie zapewnienie zaopatrzenia w wodę pitną, a zrobić to można na kilka sposobów. Często stosowaną metodą są studnie głębinowe z pompą zasilającą. Jeżeli studnia będzie zapewniać stałą ilość wody i okresowo nie wysycha, to przy jednorodzinnym domku albo niewielkiej firmie w zupełności to wystarczy. Jednak czasami dostępu do studni nie będzie lub będzie trzeba zadbać o stabilność zasilania, i w takiej sytuacji bardzo dobrze będzie się sprawdzać inne rozwiązanie, to znaczy zbiorniki hydroforowe.

Zbiornik ciśnieniowy
Opracowanie: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zbiorniki te służą przede wszystkim do gromadzenia wody dla celów przemysłowych lub spożywczych, używa się ich często w rzemiośle, przemyśle, gospodarstwach rolnych i domkach jednorodzinnych. Cały układ składa się ze zbiornika, pompy oraz przekaźnika ciśnieniowego. Sam zbiornik jest popularnie nazywany hydroforem lub zbiornikiem wodno-powietrznym. Woda nie wypełnia go w całości, a jedynie do pewnej części, a nad jej powierzchnią znajduje się powietrzna poduszka. Przy pomocy tej poduszki w momencie pobierania wody ma ona stabilne ciśnienie, aż do uzyskania minimalnej wartości.


Dodatkowe notki

Jak możemy wysuszyć zawilgocone pomieszczenia?

osuszacze
Opracowanie: Biuro Projektów ARCHON+
Na podstawie danych z: Biuro Projektów ARCHON+
Za wysoka parność w pomieszczeniach jest sporym kłopotem i męczy dużą ilość osób. Zawilgocone ściany to częsta przyczyna pojawiania się pleśni i grzybów.


Wilgotne ściany to również trochę większe koszty ogrzania domu, zwłoki przy robotach remontowych czy też przykry zapach.

Jeśli ciśnienie za bardzo spadnie, to wówczas załącza się pompa, jaka uzupełnia stan wody do określonego poziomu i zbiornik się napełnia. Zbiorniki sprzedawane są w sporej liczbie pojemności i rozmiarów, z tego też powodu nie powinno być problemu z wyborem odpowiedniego. Jeżeli zaś będzie potrzebne coś nietypowego, to producent (zobacz producent kabli i przewodów) zbiorników bez żadnego problemu powinien wykonać urządzenie zgodnie z przekazanymi wymaganiami (witryna producenta zbiorników ciśnieniowych).
2018/10/28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.