Oświetlenie
Wlączniki światła Ospel
Opracowanie: Ospel
Na podstawie danych z: Ospel

Jak wykorzystać najnowsze elektryczne gadżety do wykonania oszczędnego i funkcjonalnego oświetlenia

W każdym chyba mieszkaniu czy domu znajduje się oświetleniowa instalacja, tak naprawdę bez światła ciężko by było sobie wyobrazić codzienne, normalne życie. Lecz wielu ludzi nie jest świadoma tego, że dobrze zaprojektowane oświetlenie nie tylko będzie bardzo funkcjonalne i praktyczne, lecz także można będzie w ten sposób dużo zaoszczędzić na opłatach.
oświetlenie sypialni
Opracowanie: Omar Bárcena
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sterowniki oświetlenia nowej generacji

Wśród pojawiających się obecnie sterowników światłem coraz więcej wyposażonych jest w kolejne funkcje. Wymienia się wśród nich synchronizację gps, jak i opcję korzystania z łączności bluetooth.
inteligentny dom
Opracowanie: CODE_n
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na jakich założeniach się opiera pomysł domów inteligentnych, podstawowe plusy wykorzystania takiej technologii

Domy inteligentne to bardzo popularne od jakiegoś czasu hasło, którym chętnie zaczynają się posługiwać zarówno firmy które się zajmują automatyzacją budynków, jak i właściciele takich. Lecz często wychodzi w rzeczywistości, że nawet jeśli jakiś budynek jest nafaszerowany elektronicznymi układami sterującymi, to mimo wszystko do miana inteligentnego mu jednak trochę brakuje. Przede wszystkim to wynika z tego, że najważniejszą rzeczą w inteligentnych domach jest centralny moduł sterowania, który na podstawie informacji z różnego rodzaju czujników sam dostosowuje swoje parametry do oczekiwań mieszkańców.
instalacja elektryczna
Na podstawie danych z: sobol-tech.flog.pl

Projektujesz oświetlenie na różnych kondygnacjach? Zatroszcz się o odpowiednie wyłączniki i ciesz się wspaniałymi warunkami

Jedną z istotniejszych spraw, która trzeba podejmować w czasie planowania i aranżowania budynku, okazuje się rozmieszczenie przewodów oświetleniowych. Są one odpowiedzialne za doprowadzenie prądu do każdego pomieszczenia w budynku, zagwarantowanie prądu w kontaktach elektrycznych oraz zaplanowanie oświetlenia w kolejnych pomieszczeniach oraz na schodach. Bardzo ważne jest, żeby dobrze zaplanować oświetlenie w budynku, gdyż od tego zależny jest komfort jego mieszkańców.
sklep internetowy z lampami podłogowymi
Na podstawie danych z: www.nota-bene.com.pl/

Sklep elektryczny – co chcemy kupić?

Hurtownia elektryczna to – jak sugeruje nazwa – skarbiec wszystkiego co ma związek z elektrycznością. Każdy, kto zawodowo lub amatorsko zajmuje się problemami związanymi z elektrycznością koniecznie powinien robić zakupy w tego typu hurtowni. Ma ona bowiem nadzwyczaj szeroki wybór towaru, którego nie można dostać w innym miejscu.
oświetlenie
Opracowanie: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co korzystnie wiedzieć o LED? Jakie posiada zalety i od czego zależy jej niezwykła trwałość

Im dłuższą chwilę źródło światła jest w użyciu, tym więcej zapewnia korzyści finansowych i ekologicznych. Pomimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w czasie eksploatacji, LED są w stanie zostać w użyciu dłuższy czas niż inne źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Stąd więc LED to przyszłość oświetlenia.
Regały magazynowe

Jak ważkie jest oświetlenie magazynów

Według badań w 41 procentach przypadków oświetlenie stanowi najogromniejszy wydatek w stałych wydatkach utrzymania składów w przedsiębiorstwie. W ciągu minionych pięciu lat koszt energii elektrycznej zwiększył się o ponad 38 % i w dalszym ciągu będzie wzrastać. Konieczność uzyskania stosownego poziomu oświetlenia jak też szereg przepisów mających związek z wymogami dla stanowisk pracy i opraw oświetleniowych, wywołują, iż oświetlenie dla hal magazynowych w żadnym razie nie może być dziełem przypadku.
halogeny LED
Opracowanie: Stephan Ridgway
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W którym miejscu najbardziej pasują diody led? W jakich miejscach to oświetlenie sprawdza się najbardziej korzystnie?

Żarówki led w ostatnich latach są coraz bardziej popularne. Wiele osób i środowisk przeprowadza żywe dyskusje, w których najważniejszym punktem jest kwestia ich efektywności. Wielu także się myśli nad tym, w jakim miejscu najkorzystniej je stosować.
droga asfaltowa
Opracowanie: Patrick Feller
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

O czy należy pamiętać aby zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo na drogach?

Komfort kierowców bez wątpienia wpływa na bezpieczeństwo na naszych drogach. Wybierając samochód warto skupić się zarówno na jego walorach zewnętrznych oraz możliwościach, ale również na standardach, które mają dać nam poczucie pełnego bezpieczeństwa. Ogromne znaczenie dla zmniejszenia częstotliwości wypadów mają też naturalnie warunki, które czekają na nas na drogach, a jak wiadomo nierzadko pozostawiają one sporo do życzenia.
Przydomowa szklarnia
Opracowanie: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: OKNOPLAST Sp. z o.o.

Fenomenalne ogrody zimowe i przydomowe oranżerie- co należy wiedzieć

Nie da się zaprzeczyć, iż ogrody zimowe są istotnie wspaniałe i zachwycające. Coraz więcej ludzi decyduje się na sporządzenie przydomowej oranżerii, w jakiej miło zdołamy spędzać czas, ciesząc się widokiem cudownej przyrody.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.