Budownictwo
Budowa ściany trójwarstwowej w dwóch etapach izolację z wełny i elewację układa się dopiero po pokryciu dachu
Opracowanie: Röben
Na podstawie danych z: Röben

Ekologiczne techniki używane w nowoczesnym budownictwie czyli zalety dachów zielonych.

Po zachłyśnięciu się technologicznymi nowinkami ludzie coraz częściej wracają do natury. Szczególnie widoczne jest to w budownictwie, w którym aktualne trendy nakazują wręcz, aby nowe budynki były jak najbardziej ekologiczne. Dotyczy to na przykład użycia odpowiednich technologii oszczędzających energię, ale również otoczeniu budynku dużą ilością zieleni.
nowoczesny dom
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaki dach w domu oszczędnym

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, co zauważyć można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.
żurawie
Opracowanie: Ron Cogswell
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś odpowiedzialny za pewną pracochłonną inwestycję budowlaną,– zainwestuj swój czas i pieniądze w profesjonalny sprzęt budowlańca.

System gospodarczy budownictwa zdobywa własne maximum. Rozrasta się gama udogodnień. Zbudowane wyższego biurowca, motelu, czy wieżowca nie stanowi teraz wszelkiego konfliktu. Planowaniem budowy trudnią się wykwalifikowani specjaliści, jacy profesjonalnie robią swoje zadania.
Księgowość
Opracowanie: Times Square PR
Na podstawie danych z: Times Square PR

Program do kosztorysowania będzie bardzo przydatny - warto posiadać tego typu oprogramowanie

Program do kosztorysowania robót budowlanych bardzo ułatwia zlecenie

Gdy wymyślamy coś wybudować, w pierwszej kolejności chcemy się wywiedzieć, czy w ogóle nas na to stać. Przez to właśnie powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiedni program do kosztorysowania robót budowlanych, dzięki któremu prędko oraz w niedługim okresie będziemy mogli sprawdzić cenę konkretnej budowy i na przeróżne możliwości przeliczyć jej wartości, wprowadzając różne parametry, które będziemy mieli do wybrania.
gniazdko elektryczne
Opracowanie: Mebel Rust
Na podstawie danych z: Mebel Rust

Robimy remont - czy opłaca się zatrudnić ekipę remontową, czy raczej wziąć się do pracy samodzielnie?

Kiedy teraz zabierasz się za remont swego mieszkania, zdecydowanie musisz zdać sobie sprawę z faktu, jak wiele pracy przed Tobą. Jeżeli w Twoim domu były przeprowadzane na bieżąco drobne remonty i naprawy usterek, wówczas raczej nie masz się czego bać, bo najprawdopodobniej okaże się, że wielki remont wcale nie jest potrzebny. Jeśli jednak zawsze odkładałeś na później obowiązek dokonania drobnych napraw w domu, wtedy naprawdę możesz zacząć się bać. Zwykle w takich wypadkach okazuje się, iż musisz zrobić naprawdę generalny remont, a to nie tylko będzie Cię kosztowało dużo pieniędzy, ale również energii.
W budownictwie coraz lepiej
Opracowanie: Agencja inplusPR
Na podstawie danych z: Agencja inplusPR

Portal budowlany dla firm

Innowacyjny portal budowlany. Tylko na budoskop.pl odkryjesz aktualne oferty oraz wyniki przetargów na terenie całego kraju. Możliwość wyszukiwania ofert pozwala szybko i sprawnie dotrzeć do najbardziej interesujących propozycji. Oferujemy również możliwość umieszczania firmowych wizytówek z zakresu szeroko pojętego budownictwa oraz reklamę na łamach budoskop.pl. Reklama uzależniona jest od rodzaju formy reklamy. Umożliwiamy również usługę tworzenia artykułów sponsorowanych. Jeśli masz przedsiębiorstwo budowlane i chciałbyś żeby zaistniała ona w sieci to serwis budoskop.pl jest miejscem dla Ciebie.
dach
Na podstawie danych z: Wienerberger

Który wariant pokrycia dachowego powinno się wybrać na nasz dach?

Nie od dziś wiadomo, że postawienie własnego domu jest dużym marzeniem znacznej części z nas. Jego posiadanie niewątpliwie jest symptomem naszego spełnienia w życiu oraz autonomii, na jakiej niezmiernie mocno nam zależy. Niemniej jednak trzeba zauważać, że nie jest to zadanie proste do realizacji. Potrzebuje ono bowiem od nas koordynacji dużej liczby szczegółów.
okna
Opracowanie: Stolmar Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Stolmar Sp. z o.o.

Całościowy remont domu - na czym się skupić?

Remont generalny mieszkania za każdym razem jest poważnym projektem, ale reperacja mieszkania w starym budownictwie to niekiedy prawdziwe wyzwanie. Zanim przystąpimy do remontu mieszkanka w starym budownictwie, dobrze jest sporządzić spis najważniejszych rzeczy do wykonania. Pomoże to już na etapie planowania ogarnąć ogół robót, wyznaczyć priorytety jak też wstępnie wycenić roboty do przeprowadzenia. Sprawdź ceny okien, kasetonów, terakoty, itp.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.