Dach
extinguisher
Opracowanie: zombieite
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Naturalne źródła prądu w każdym domu

W trakcie ostatnich, dziesięciu lat, na całym świecie w dostrzegalny sposób zwiększyła się wrażliwość na przyszłe losy naszej planety. Mieszkańcy wreszcie zorientowali się, że jeśli nie przestaniemy niszczyć Ziemi, za kilka dekad nasi potomkowie nie będą mogli tutaj żyć.
skrzynka z narzędziami
Opracowanie: Flattrackers and Caferacers Parts and bikebuilds
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Budowa domu to naprawdę ogromne wyzwanie - powinno się wybrać optymalne materiały budowlane

Każdy dom wymaga użycia najlepszych materiałów budowlanych. Bywają one odpowiedzialne nie tylko za piękno wykończenia, ale też za funkcjonalność budynku oraz bezpieczeństwo jego przyszłych lokatorów. W przypadku, jeśli planujemy zbudować własny domek, najlepiej już wcześniej rozejrzeć się za dobrej jakości materiałami, by później być pewnym co zakupić.


dom - powiększenie
Opracowanie: Jori Samonen
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób wybrać odpowiedni dach nad głową i zapewnić sobie spokój. Popatrz koniecznie naszą propozycję

Po okresie zimowym wiele domów wymaga renowacji. Wysoka wilgotność, deszcze, utrzymujące się mrozy i inne anomalie pogodowe zmuszają do przyjrzenia się stanowi naszych domostw. Lepiej zadbać o dach zawczasu, niż zdać sobie sprawę z problemu, gdy będzie już za późno.
dach-obrazek
Opracowanie: Matteo Garza
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Typy dachówek oraz ich koszt

Gdy myślimy o tym, by zbudować dom, to powinniśmy nie zapominać o dachu. A nawet, kiedy mamy już własny dom, to musimy brać pod uwagę to, że czasem trzeba zmienić, po pewnym czasie, nasz dach. Nie jest to najtańsza sprawa. Bo ceny dachówek są bardzo różne i powinniśmy mieć świadomość, jaki rodzaj dachówek kupić.
rolety
Opracowanie: Franc Gardiner
Na podstawie danych z: Franc Gardiner

Co ma wpływ na charakter domu? Szczegóły, o jakich nie warto zapominać, czyli jak dobrać odpowiednie rolety

Wyposażając dom opłaca się zwrócić uwagę na każdy, nawet niewielki szczegół, który może mieć wpływ na ostateczny efekt. Szczególne znaczenie mają tekstylia, jakie potrafią nadać mieszkaniu dużo świeżości. Chcąc by aranżacja mieszkania była kompletna trzeba zagwarantować sobie zarówno eleganckie poduszki, zasłony, jak też obrusy, które są aktualnie dostępne w różnych wzorach i kolorach, jakie każda osoba może dobrać w zależności od indywidualnych upodobań.
rynny wrocław

Budowa domu – na co należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę oraz czemu szczegóły mają największe znaczenie?

Jeżeli ktoś rozpoczyna budowę swojego domu, powinien pamiętać, że nie jest to proste zadanie. Niestety, tego rodzaju inwestycja pociąga za sobą rzeczywiście duże koszty i wymaga czasu. Pomimo takich przeszkód, nie brakuje osób, które jednak chcą wybudować własny dom, aby zyskać pewność, że będzie on dokładnie taki jak sobie go wymyślili. Na co należy w takim razie zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Które elementy są podstawowe? Dużo osób przesadnie skupia się tylko na wyborze odpowiednich materiałów, zapominając o drobiazgach, takich jak rynny wrocław.
Rolety zaciemniające VELUX
Opracowanie: VELUX
Na podstawie danych z: VELUX

Alternatywne sposoby zdobienia okien w domach oraz mieszkaniach

Wśród ofert znaleźć można wiele propozycji, by przyozdobić okna. Zasłonki nigdy nie wychodzą z mody, natomiast warto dzisiaj inwestować w niespotykane aranżacje. Wybierając spośród propozycji zasłon okiennych wskazane jest stawiać na tzw. rolety dzień-noc. Połączenie rolet, które przydadzą się zarówno w ciągu doby, jak i w nocy to doskonałe i wielofunkcyjne rozwiązanie. Zaoszczędzenie pieniędzy oraz miejsca jest aktualnie szczególnie w cenie.
dach płaski
Opracowanie: Matt Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Izolacja dachu jako jeden z najważniejszych elementów budowy mieszkania.

Dach to najbardziej wyeksponowana część budynku, wiecznie narażona na obciążenia. Promieniowanie UV, duże i niskie temperatury, opady czy wiatr mają duży wpływ na szczelność i są powodem stałego zużywania się materiału poszycia oraz ocieplenia dachu. Szczególną postacią dachu jest poszycie o płaskiej strukturze. Izolacja dachu płaskiego obejmuje przed wykonawcą specjalne obostrzenia.
dach
Na podstawie danych z: Wienerberger

Który wariant pokrycia dachowego powinno się wybrać na nasz dach?

Nie od dzisiaj wiadomo, że skonstruowanie własnego domu jest wielkim marzeniem sporej części z nas. Jego posiadanie bez wątpienia jest przejawem naszego zadowolenia w życiu oraz autonomii, na jakiej niezmiernie mocno nam zależy. Niemniej jednak trzeba odnotować, że nie jest to zadanie łatwe do wykonania. Wymaga ono bowiem od nas koordynacji znaczącej liczby detalów.
nowoczesny dom
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaki dach w domu oszczędnym

Od dłuższego czasu wiele słyszymy o ekologi oraz oszczędzaniu energii, co zauważyć można w także w innych dziedzinach, do których należy również architektura.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.