Dachówki

Które części należy stosować przy budowie naszego domu?

Nie da się zanegować faktu, że wykonanie atrakcyjnego domu jest obecnie celem dużej liczby domowników. Okazuje się bowiem, że wygląd zewnętrzny naszego domu ma dla nas niezmiernie nadrzędne znaczenie. Czynimy wobec tego nieprzerwane wysiłki, aby zapewnić sobie wyjątkowe walory. Zadanie to nie jest łatwe, bowiem w wielu przypadkach nasza wiedza nie pozwala nam znaleźć interesujących rozwiązań. Niemniej tymczasem ich ilość jest duża. Wystarczy nam tylko zapoznać się z innowacjami oferowanymi przez zawodowców z branży wykończeniowej, a bez wątpienia uda nam się wybrać coś osobliwego dla naszego domu. Na rynku znajduje się wiele produktów, jakie są nam w stanie dostarczyć wyjątkowe walory poglądowe. W następstwie tego powinniśmy je koniecznie spożytkować.
Ceramiczne pokrycia dachowe
Opracowanie: Röben Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Röben Polska Sp. z o.o.

Czym się kierować, gdy myśli się o nabyciu dachówki?

Wybór dachówki nie jest prostym zadaniem. Aktualnie w budownictwie istnieje ostra rywalizacja. Producenci rywalizują w prezentowaniu bardziej nowatorskich rozwiązań. Klienci zostają postawieni przed niełatwym wyborem. Oto kilka sugestii, które pomogą przy zakupie najlepszych rozwiązań dla domu.
dach
Opracowanie: Grupa Pruszyński
Na podstawie danych z: Grupa Pruszyński

O dobrodziejstwach wypływających z przykrywania dachów blachą, czyli kilka słów o współczesnym polskim budownictwie

Niegdyś swoje triumfy święciła dachówka. Nawet te wytworzone przed dwoma stuleciami służą aż po dzień dzisiejszy. Chociaż są już solidnie nadgryzione zębem czasu - niektóre egzemplarze mogą być odkształcone, to jednakże nie każdym przypadku są wymieniane na nowe. Przyczyna takiego stanu rzeczy pozostaje całkiem oczywista - koszt kupna nowej karpiówki, zwłaszcza w przypadku potrzeby pokrycia wielkiej powierzchni dachu, jest kosmiczny. Dlatego właściciele domów wolnostojących decydują się na kupno blachy.
Układanie dachu
Na podstawie danych z: Wienerberger

Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria dachowe?

Mając w planie budowę domu wolnostojącego, trzeba szczególną uwagę zwracać na pokrycia dachu. Jeśli nie mamy w tej materii żadnego doświadczenia, dobrze jest zwrócić się o poradę fachowca. Prawidłowo wykonany dach będzie nam służył przez lata. Pamiętajmy o tym, wyszukując materiały i akcesoria dachowe. Jeżeli chcemy, by konstrukcja była odpowiednio wytrzymała i należycie spełniała swoją funkcję, nie skąpmy pieniędzy na tych zakupach.
Karpiówka, miedziana angoba
Opracowanie: Wienerberger

Pokrycia dachu oraz dachówki dla każdego

W dużej ilości hurtowni materiałów budowlanych prosto teraz stracić orientację. Czy zaufać niedrogim, ale niepewnym pokryciom dachu, czy też zainwestować w odpowiednie dachówki? Wszelkie materiały tego typu należy kupować z rozsądkiem. W trakcie budowania mieszkania warto zadbać o bardzo dużą ilość spraw związanych z zakupem odpowiednich materiałów budowlanych, takich jak chociażby dachówki. Wiele zależy tu od personalnych potrzeb,a także od nawyków klienta, czy jego wydolności finansowej.
pustaki i pianka
Opracowanie: Porotherm
Na podstawie danych z: Porotherm

Materiały budowlane i akcesoria ceramiczne

Ceramika budowlana to ogół środków, służących do stawiania oraz do wykończenia domu złożone z gliny z dodatkiem innych substancji. Są to więc elementy konstrukcyjne takie jak cegły czy dachówki, sanitarne (muszle klozetowe, umywalki), czy wykończeniowe w postaci płytek ceramicznych.
dach
Opracowanie: Tim Fuller
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakimi kryteriami się się kierować przy wyborze dachówki?

Nowoczesna technika coraz to bardziej wyrównuje różnice miedzy dachówkami z betonu a ceramicznymi. Nie jest prawdą, iż dachówki betonowe są mniej trwałe i w wyższym stopniu podatne na poplamienia aniżeli gliniane - o ile rzecz jasna porównujemy produkty od wypróbowanego fabrykanta.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.