Domy
lokum

Wskazówki dla osób, jakie w najbliższym czasie planują odnowienie dachu.

Osoby, które będą mieć już budynki mieszkalne starszej daty z pewnością zdają sobie sprawę z tego, jak znaczące pozostaje to, aby wykonać remont co jakiś czas. Nie można bowiem zapomnieć, że od tego uzależnione jest w jakiej kondycji dom będzie w dalszym ciągu i czy będzie on bezpieczny.
dom w budowie
Opracowanie: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Energooszczędny dom zaczyna się od super projektu

Budowa domu dla co poniektórych jest prawdziwą katorgą. Jest to związane przede wszystkim z nieumiejętnym zaplanowaniem całego procesu stawiania domu oraz realizacji wszystkich pobocznych spraw. Jeśli nie masz głowy do tego, aby siąść spokojnie i opracować plan od A do Z to już teraz zacznij współpracę z architektem, a na pewno będziesz usatysfakcjonowany.
szafki kuchenne
Opracowanie: homestilo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wyjątkowo estetycznie również przed domem

Aranżując wnętrze, niezależnie od tego, czy to ma być nasz dom, warto pomyśleć także nad zewnętrzem: czasem wspaniałe budynki mają okropne podwórka, jakie zupełnie do nich nie przystają.
blok
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/xe_dobre_budowanie_z_Xella_3-2008.pdf

Pragniesz mieć kominek w własnym mieszkaniu? Nie jest to wcale takie ciężkie!

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób myśli o tym, aby porzucić pracę w korporacji i wynieść się na wieś, z daleka od zgiełku wielkich miast - któż z nas przykładowo nie myśli o pięknym i przytulnym domeczku na wsi z wielkim ogrodem i kominkiem? Jeśli popytasz wśród znajomych, na pewno okaże się, że właściwie każdy ma takie marzenia.
budynek mieszkaniowy
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Poznań doskonałym miejscem do życia i pracy - pomyśl nad kupnem mieszkania w Poznaniu.

Chyba nikogo nie trzeba namawiać, że mieszkanie w dużym mieście to mnóstwo możliwości. W mniejszych miastach są problemy nie jedynie z poszukaniem zatrudnienia, ale także domu. W większych ośrodkach tego kłopotu nie ma. Idealnym miejscem do życia może być Poznań.
klimatyczne wnętrze
Opracowanie: Elizabeth Krumbach
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Które rozwiązania w dekorowaniu mieszkań dobrze jest dziś wybrać dla siebie?

Każda osoba, która dekoruje własne mieszkanie lub dom musi wybrać spośród naprawdę bardzo wielu trendów, jakie są dzisiaj modne. Czym w takim razie wskazane jest się kierować? Jakie zagadnienia bezwzględnie trzeba mieć na względzie? Własne potrzeby i oczekiwania. Najistotniejszym krokiem jest oczywiście zastanowienie się nad tym, co konkretnie chce się w danym pomieszczeniu zmienić oraz w jaki sposób to zrobić.
architekt
Opracowanie: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Projekt naszego wymarzonego domu. Czy warto jest wybrać jeden ze standardowych projektów?

W końcu budujemy nasz przyszły dom, lecz nie wiemy, który projekt domu wybrać? Czy zdecydować się na coś całkowicie od podstaw, czy lepiej będzie zdecydować się na jeden z dostępnych projektów. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku architekt okazuje się niezbędny, natomiast jaką decyzję podjąć?
Wiata samochodowa
Opracowanie: Icopal S.A.

Jakie drewno jest dobre do budowy domu? Czy warto w ogóle stawiać domy drewniane?

Jedną z początkowych decyzji, którą należy podjąć przed budowaniem naszego lokum jest to, z jakich materiałów będzie zrobiony. Najczęściej w dzisiejszych czasach wybierane są drewniane technologie, i nie ma co się dziwić, bo dają one dużą wytrzymałość oraz wspaniały wygląd.
dach
Opracowanie: Grupa Pruszyński
Na podstawie danych z: Grupa Pruszyński

O dobrodziejstwach wypływających z przykrywania dachów blachą, czyli kilka słów o współczesnym polskim budownictwie

Niegdyś swoje triumfy święciła dachówka. Nawet te wykonane przed dwoma wiekami służą aż po dzień dzisiejszy. Chociaż są już solidnie nadgryzione zębem czasu - niektóre egzemplarze mogą być zniekształcone, to jednakże nie każdym przypadku są wymieniane na nowe. Przyczyna takiej sytuacji bywa całkiem prosta - koszt kupna nowej karpiówki, zwłaszcza w przypadku konieczności pokrycia wielkiej powierzchni dachu, jest kosmiczny. Z tego powodu posiadacze domków wolnostojących decydują się na kupno blachy.
budowa domu
Opracowanie: booledozer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jeśli planujesz zbudować dom, murowanie na sucho realnie to ułatwi

Nowoczesne technologie stwarzają możliwości, by stosować nowatorskie oraz ulepszone rozwiązania w licznych dziedzinach życia codziennego, gospodarki i produkcji. Nieustannie komponuje się innowacyjne receptury, które mają zagwarantować jeszcze efektywniejsze i lepsze rezultaty. Postęp nie pomija również budownictwa, w którym cały czas pojawiają się następne udogodnienia mające na celu stawianie bardziej imponujących obiektów, jak też zredukowanie czasu pracy i zoptymalizowanie jej rezultatów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.