Domy
kotlownia w domu
Opracowanie: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na co szczególną uwagę zwracają ci, którzy zamierzają wznieść budynek mieszkalny i są zmuszeni wybrać najwłaściwszy sposób ogrzewania obiektu

Budowa domu jednokondygnacyjnego w każdym przypadku wiąże się z obowiązkiem podjęcia wielu istotnych decyzji, które potem będą mieć duży wpływ na zwyczajne życie całej rodziny. Trzeba zdecydować, jakie materiały kupić, czyli jednym słowem, czy postawić na bardzo dobrą jakość, czy na niską cenę, bo te dwa wyznaczniki nieczęsto idą w parze.
nowoczesny dom
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaki dach w domu oszczędnym

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, co zauważyć można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę.
Docieplenie od wewnątrz
Opracowanie: Xella
Na podstawie danych z: www.media.xella.pl

W jaki sposób zabrać się za docieplenie własnego domu?

Często stare domy nie są wcale chronione przed sytuacją jaka panuje na zewnątrz. Stare mury mają się bronić same przed wpływem mrozu, zbytniego nasłonecznienia i innych warunków atmosferycznych. To często powoduje, że niektóre części mieszkania w czasie zimy są niedogrzane, a latem mamy gorączkę w mieszkaniu. Dlatego dobrze pomyśleć o dociepleniu domu. Jeżeli chodzi o docieplenia łódź to przedsiębiorstwa okazują się solidne i terminowe podczas realizowania zleceń. Wiele firm w tej dziedzinie jest od długiego czasu, dlatego mają tak niskie w porównaniu z konkurencją ceny.
dach
Opracowanie: Grupa Pruszyński
Na podstawie danych z: Grupa Pruszyński

O dobrodziejstwach wypływających z przykrywania dachów blachą, czyli kilka słów o współczesnym polskim budownictwie

Niegdyś swoje triumfy święciła dachówka. Nawet te wytworzone przed dwoma stuleciami służą aż po dzień dzisiejszy. Chociaż są już solidnie nadgryzione zębem czasu - niektóre egzemplarze mogą być odkształcone, to jednakże nie każdym przypadku są wymieniane na nowe. Przyczyna takiego stanu rzeczy pozostaje całkiem oczywista - koszt kupna nowej karpiówki, zwłaszcza w przypadku potrzeby pokrycia wielkiej powierzchni dachu, jest kosmiczny. Dlatego właściciele domów wolnostojących decydują się na kupno blachy.
architekt
Opracowanie: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Projekt naszego wymarzonego domu. Czy warto jest wybrać jeden ze standardowych projektów?

Wreszcie budujemy nasz wymarzony dom, lecz nie mamy pojęcia, jaki projekt naszego przyszłego lokum wybrać? Czy zdecydować się na wariant całkowicie od podstaw, czy też może jednak na jeden z gotowych projektów. I w jednym i w drugim przypadku architekt będzie konieczny, natomiast na co się zdecydować?
dom w budowie
Opracowanie: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Energooszczędny dom zaczyna się od super projektu

Budowa domu dla co poniektórych jest prawdziwą katorgą. Jest to związane przede wszystkim z nieumiejętnym zaplanowaniem całego procesu stawiania domu oraz realizacji wszystkich pobocznych spraw. Jeśli nie masz głowy do tego, aby siąść spokojnie i opracować plan od A do Z to już teraz zacznij współpracę z architektem, a na pewno będziesz usatysfakcjonowany.
lokum

Wskazówki dla osób, jakie w najbliższym czasie planują odnowienie dachu.

Osoby, jakie będą mieć już domy starszej daty bez wątpienia są świadome tego, jak ważne jest to, by wykonać prace remontowe co jakiś czas. Nie można bowiem zapominać, że od tego zależeć będzie w jakiej kondycji budynek będzie nadal i czy jest on bezpieczny.
budownictwo jednorodzinne
Opracowanie: UBM

Co trzeba wiedzieć odnośnie domów energooszczędnych

Własny dom kojarzy się z dużymi kosztami związanymi z utrzymaniem. Jednak idzie do nas moda od lat stosowana w Europie Zachodniej: domy energooszczędne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu będzie można zainwestować w ciepły dom.
okno
Opracowanie: Scott Schwartz
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Dlaczego kalkuluje się postawić na okna z profili PCV

Okna plastikowe podbiły krajowy rynek. Kto nie jest przekonany, niech przejdzie się przez odnawiane osiedle, przyjrzy się nowym budynkom w otoczeniu lub zwyczajnie sam zwróci uwagę na to, przez jakie okna widzi świat — w mieszkaniu bądź w pracy. Zazwyczaj będą to białe okna PCV Wrocław.
budynek mieszkaniowy
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Poznań doskonałym miejscem do życia i pracy - pomyśl nad kupnem mieszkania w Poznaniu.

Raczej nikogo nie trzeba namawiać, że pomieszkiwanie w wielkim mieście to wiele możliwości. W mniejszych miastach są problemy nie tylko z poszukaniem pracy, lecz również domu. W większych ośrodkach takiego kłopotu nie będzie. Doskonałym miastem do spędzenia życia może być Poznań.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.