Domy
budownictwo jednorodzinne
Opracowanie: UBM

Co trzeba wiedzieć odnośnie domów energooszczędnych

Własny dom kojarzy się z niemałymi kosztami utrzymania. Pojawia się jednak moda od lat stosowana na zachodzie: domy energooszczędne i pasywne. Od 2013 r. w związku z dopłatami można taniej wybudować oszczędny dom.
blok
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/xe_dobre_budowanie_z_Xella_3-2008.pdf

Pragniesz mieć kominek w własnym mieszkaniu? Nie jest to wcale takie ciężkie!

W współczesnych czasach coraz więcej osób myśli o tym, żeby porzucić prace w korporacji i przenieść się na wieś, z daleka od zgiełku dużych miast - któż z nas na przykład nie myśli o pięknym i przytulnym domeczku na wsi z wielkim ogrodem i kominkiem? Jeśli popytasz wśród przyjaciół, niewątpliwie okaże się, że właściwie każdy ma takie marzenia.
fundamenty
Opracowanie: Wajnert
Na podstawie danych z: http://www.wajnert.pl

W jaki sposób wybrać nowe mieszkanie?

Kupując nowiutkie mieszkanko w zakończonej inwestycji czy też na wtórnym rynku, ryzykujesz mało. Jednak, jeżeli zamierzasz powierzyć pieniążki deweloperowi, uważaj.


W jaki sposób wybrać nowe mieszkanie?

Szczęściem nie musisz kupować już przysłowiowego "kota w worku", bowiem od pewnego czasu wiąże ustawa o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego zwana deweloperską.
budowa domu
Opracowanie: booledozer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jeśli planujesz zbudować dom, murowanie na sucho realnie to ułatwi

Nowoczesne technologie stwarzają możliwości, by wykorzystywać świeże oraz ulepszone metody w wielu dziedzinach życia codziennego, przemysłu i rolnictwa. Przez cały czas komponuje się innowacyjne składy, które mają zagwarantować jeszcze efektywniejsze i lepsze rezultaty. Postęp nie omija również budownictwa, gdzie cały czas odkrywane są inne udogodnienia mające za zadanie konstruowanie bardziej zaawansowanych budowli, jak również zredukowanie czasu pracy i ulepszenie jej rezultatów.
lokum

Wskazówki dla osób, jakie w najbliższym czasie planują odnowienie dachu.

Osoby, jakie mają już domy starszej daty na pewno zdają sobie sprawę z tego, jak istotne pozostaje to, by zrobić prace remontowe co jakiś czas. Nie można bowiem zapomnieć, że od tego zależeć będzie w jakiej kondycji dom będzie nadal i czy będzie on bezpieczny.
Ogród
Opracowanie: RubyGoes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób wybierać bramy ogrodzeniowe na nową działkę?

Każda osoba ma prawo do prywatności i zazwyczaj chętnie je egzekwuje. Domy otaczane są ogrodzeniami, z reguły dosyć atrakcyjnymi wizualnie, których zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów oraz ewentualnymi włamaniami, jakie niestety dziś zdarzają się dość często.
architekt
Opracowanie: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Projekt naszego wymarzonego domu. Czy warto jest wybrać jeden ze standardowych projektów?

Wreszcie stawiamy nasz wymarzony dom, ale nie wiemy, jaki projekt naszego przyszłego lokum wybrać? Czy zdecydować się na wariant całkiem od podstaw, czy lepiej będzie zdecydować się na jeden z gotowych projektów. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku architekt będzie konieczny, natomiast jaką decyzję podjąć?
Docieplenie od wewnątrz
Opracowanie: Xella
Na podstawie danych z: www.media.xella.pl

W jaki sposób zabrać się za docieplenie własnego domu?

Często starsze budynki nie są w żaden sposób zabezpieczone. Stare mury mają się bronić same przed mrozem, dużym nasłonecznieniem, czy też innymi warunkami atmosferycznymi. To często powoduje, że pewne części mieszkania w czasie zimy są niedogrzane, a w czasie lata mamy „patelnię” w mieszkaniu. Z tego powodu dobrze pomyśleć o dociepleniu mieszkania. Jeśli mowa o docieplenia łódź to firmy wykazują się solidnością i terminowością realizacji zleceń. Sporo firm w branży jest od wielu lat, stąd ich niskie w porównaniu z konkurencją ceny.
kontrola
Opracowanie: Blondinrikard Fröberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy trzymanie piecyka gazowego w domu jest zupełnie bezpieczne? Sprawdź, jak unikać tragedii!

Piecyk gazowy w domu zwykle kojarzy nam się z dość dużym niebezpieczeństwem. Właściwie każdy z nas zdaje sobie aktualnie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą zaczadzenie tlenkiem węgla, więc w większości wypadków piecyki powoli znikają z naszych domów.
Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu
Opracowanie: Bruk-Bet®
Na podstawie danych z: Bruk-Bet®

Materiały wykończeniowe przy budowie domu

Co roku inżynieria i budownictwo cieszy się sporym powodzeniem. Większość studentów już na czwartym - piątym roku pracuje w zawodzie. Inżynieria budowlana jest jednym z najbardziej rozwijających się kierunków na uczelniach o profilu technicznym. Program opracowany jest, tak aby najpierw zdobyć zasadniczą wiedzę o materiałach i wyrobach budowlanych, potem poznać ogólne metody kształtowania i obliczania najprostszych konstrukcji jakimi są domki jednorodzinne. Nie brakuje zajęć o charakterze ciekawostkowym jak budowa schronu. Program uwzględnia również projektowanie domów. Ciekawe projekty domów i nie tylko znajdują się w sieci
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.