Domy
Docieplenie od wewnątrz
Opracowanie: Xella
Na podstawie danych z: www.media.xella.pl

W jaki sposób zabrać się za docieplenie własnego domu?

Często starsze budynki nie są w żaden sposób zabezpieczone. Stare mury mają się bronić same przed mrozem, dużym nasłonecznieniem, czy też innymi warunkami atmosferycznymi. To często powoduje, że pewne części mieszkania w czasie zimy są niedogrzane, a w czasie lata mamy „patelnię” w mieszkaniu. Z tego powodu dobrze pomyśleć o dociepleniu mieszkania. Jeśli mowa o docieplenia łódź to firmy wykazują się solidnością i terminowością realizacji zleceń. Sporo firm w branży jest od wielu lat, stąd ich niskie w porównaniu z konkurencją ceny.
architekt
Opracowanie: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Projekt naszego wymarzonego domu. Czy warto jest wybrać jeden ze standardowych projektów?

W końcu stawiamy nasz przyszły dom, lecz nie wiemy, który projekt domu wybrać? Czy zdecydować się na coś całkowicie od podstaw, czy lepiej będzie zdecydować się na jeden z gotowych projektów. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku architekt będzie konieczny, natomiast na co się zdecydować?
lokum

Wskazówki dla osób, jakie w najbliższym czasie planują odnowienie dachu.

Osoby, jakie mają już budynki mieszkalne starszej daty z pewnością zdają sobie sprawę z tego, jak ważne pozostaje to, żeby zrobić prace remontowe raz na jakiś czas. Nie można bowiem zapominać, iż od tego uzależnione jest w jakim stanie dom będzie dalej i czy będzie on bezpieczny.
fundamenty
Opracowanie: Wajnert
Na podstawie danych z: http://www.wajnert.pl

W jaki sposób wybrać nowe mieszkanie?

Kupując nowe mieszkanie w zakończonej inwestycji albo na wtórnym rynku, niewiele ryzykujesz. Jednak, jeżeli planujesz powierzyć środki deweloperowi, uważaj.


W jaki sposób wybrać nowe mieszkanie?

Na szczęście nie musisz już kupować przysłowiowego "kotka w worku", bo od jakiegoś czasu obowiązuje ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego zwana deweloperską.
kontrola
Opracowanie: Blondinrikard Fröberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czy trzymanie piecyka gazowego w domu jest zupełnie bezpieczne? Sprawdź, jak unikać tragedii!

Piecyk gazowy w domu zwykle kojarzy nam się z dość dużym niebezpieczeństwem. Właściwie każdy z nas zdaje sobie aktualnie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą zaczadzenie tlenkiem węgla, więc w większości wypadków piecyki powoli znikają z naszych domów.
Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu
Opracowanie: Bruk-Bet®
Na podstawie danych z: Bruk-Bet®

Materiały wykończeniowe przy budowie domu

Co roku inżynieria i budownictwo cieszy się sporym powodzeniem. Większość studentów już na czwartym - piątym roku pracuje w zawodzie. Inżynieria budowlana jest jednym z najbardziej rozwijających się kierunków na uczelniach o profilu technicznym. Program opracowany jest, tak aby najpierw zdobyć zasadniczą wiedzę o materiałach i wyrobach budowlanych, potem poznać ogólne metody kształtowania i obliczania najprostszych konstrukcji jakimi są domki jednorodzinne. Nie brakuje zajęć o charakterze ciekawostkowym jak budowa schronu. Program uwzględnia również projektowanie domów. Ciekawe projekty domów i nie tylko znajdują się w sieci
Ogród
Opracowanie: RubyGoes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób wybierać bramy ogrodzeniowe na nową działkę?

Każda osoba ma prawo do prywatności i z reguły skwapliwie je egzekwuje. Domy otaczane są ogrodzeniami, czasami dosyć atrakcyjnymi wizualnie, których zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów oraz potencjalnymi włamaniami, które niestety dzisiaj zdarzają się dość często.
budowa domu
Opracowanie: Fiona MacGinty-O’Neill
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Zalety domu energooszczędnego?

Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ochronie środowiska i sposobach oszczędzania energii, co odnotować można w także w innych dziedzinach, do których należy również architektura.
budownictwo jednorodzinne
Opracowanie: UBM

Co trzeba wiedzieć odnośnie domów energooszczędnych

Własny dom może kojarzyć się z niemałymi kosztami związanymi z utrzymaniem. Pojawia się jednak moda od lat stosowana w Europie Zachodniej: domy energooszczędne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu można taniej wybudować ciepły dom.
budowa domu
Opracowanie: Marttin Pettit
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Garść wartościowych porad dla stawiających swój pierwszy domostwo!

Trochę porad dla chcących wreszcie zabudować swoją działkę. Wiadomo - jeżeli posiadamy działkę, niemalże stworzoną pod budowę domostwa, byłoby czymś bezsensownym, gdybyśmy zrezygnowali z tego celu. Ostatnio wielu Polaków lekko się obawia kredytu na budowę domu, z wiadomych przyczyn, ale zasadniczo w dalszym ciągu nie brakuje śmiałków. Tacy śmiałkowie są w sumie zwycięzcami! Jednakże tak czy siak definitywnie każdego muszą zainteresować rady, które zostaną za dosłownie moment napisane!
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.