Domy
lokum

Wskazówki dla osób, jakie w najbliższym czasie planują odnowienie dachu.

Osoby, jakie będą mieć już domy starszej daty bez wątpienia zdają sobie sprawę z tego, jak znaczące pozostaje to, żeby przeprowadzić prace remontowe co jakiś czas. Nie należy bowiem zapominać, że od tego zależy w jakim stanie budynek będzie w dalszym ciągu i czy będzie on bezpieczny.
dom w budowie
Opracowanie: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Energooszczędny dom zaczyna się od super projektu

Budowa domu dla co poniektórych jest prawdziwą katorgą. Jest to związane przede wszystkim z nieumiejętnym zaplanowaniem całego procesu stawiania domu oraz realizacji wszystkich pobocznych spraw. Jeśli nie masz głowy do tego, aby siąść spokojnie i opracować plan od A do Z to już teraz zacznij współpracę z architektem, a na pewno będziesz usatysfakcjonowany.
szafki kuchenne
Opracowanie: homestilo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wyjątkowo estetycznie również przed domem

Urządzając wnętrze, niezależnie od tego, czy to ma być budynek mieszkalny, opłaca się zastanowić się również nad zewnętrzem: czasem wspaniałe domy mają okropne podwórka, jakie kompletnie do nich nie przystają.
blok
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/xe_dobre_budowanie_z_Xella_3-2008.pdf

Pragniesz mieć kominek w własnym mieszkaniu? Nie jest to wcale takie ciężkie!

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi marzy o tym, żeby porzucić pracę w korporacji i przenieść się na wieś, z dala od zgiełku dużych miast - któż z nas na przykład nie myśli o pięknym i przytulnym domeczku na wsi z przepięknym ogrodem i kominkiem? Jeżeli popytasz wśród przyjaciół, oczywiście okaże się, że praktycznie każdy ma takie marzenia.
budynek mieszkaniowy
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Poznań doskonałym miejscem do życia i pracy - pomyśl nad kupnem mieszkania w Poznaniu.

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że pomieszkiwanie w dużym mieście to wiele opcji do wykonania. W małych miasteczkach są trudności nie jedynie ze znalezieniem zatrudnienia, lecz również własnego kąta. W większych ośrodkach takiego kłopotu nie będzie. Doskonałym miastem do spędzenia życia może być Poznań.
klimatyczne wnętrze
Opracowanie: Elizabeth Krumbach
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Które rozwiązania w dekorowaniu mieszkań dobrze jest dziś wybrać dla siebie?

Każda osoba, jaka dekoruje swoje mieszkanie albo dom musi wybrać spośród faktycznie bardzo wielu trendów, jakie są dziś popularne. Czym w takim przypadku dobrze jest się kierować? Które kwestie bezwzględnie trzeba mieć na względzie? Swoje preferencje i oczekiwania. Najważniejszym krokiem jest rzecz jasna zastanowienie się nad tym, co naprawdę pragnie się w danym pomieszczeniu zmienić i jak to zrobić.
architekt
Opracowanie: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Na podstawie danych z: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Projekt naszego wymarzonego domu. Czy warto jest wybrać jeden ze standardowych projektów?

W końcu budujemy nasz przyszły dom, lecz nie wiemy, jaki projekt domu wybrać? Czy zdecydować się na wariant całkowicie od podstaw, czy też może jednak na jeden z gotowych projektów. I w jednym i w drugim przypadku architekt okazuje się konieczny, natomiast jaką decyzję podjąć?
Wiata samochodowa
Opracowanie: Icopal S.A.

Jakie drewno jest dobre do budowy domu? Czy warto w ogóle stawiać domy drewniane?

Jedną z początkowych decyzji, którą należy podjąć przed budowaniem naszego lokum jest to, z jakich materiałów będzie zrobiony. Najczęściej w dzisiejszych czasach wybierane są drewniane technologie, i nie ma co się dziwić, bo dają one dużą wytrzymałość oraz wspaniały wygląd.
dach
Opracowanie: Grupa Pruszyński
Na podstawie danych z: Grupa Pruszyński

O dobrodziejstwach wypływających z przykrywania dachów blachą, czyli kilka słów o współczesnym polskim budownictwie

Kiedyś swoje triumfy święciła dachówka. Nawet te wykonane przed dwoma stuleciami służą aż po dzień dzisiejszy. Chociaż bywają już solidnie nadgryzione zębem czasu - niektóre egzemplarze mogą być zniekształcone, to jednakże nie zawsze są wymieniane na nowe. Przyczyna takiego stanu rzeczy pozostaje całkiem prozaiczna - koszt nabycia nowej karpiówki, zwłaszcza w przypadku konieczności pokrycia dużej powierzchni dachu, jest bardzo wysoki. Z tej przyczyny właściciele domków wolnostojących decydują się na zakup blachy.
budowa domu
Opracowanie: booledozer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jeśli planujesz zbudować dom, murowanie na sucho realnie to ułatwi

Nowoczesne technologie stwarzają możliwości, by stosować nowatorskie oraz ulepszone rozwiązania w licznych dziedzinach życia codziennego, gospodarki i produkcji. Nieustannie komponuje się innowacyjne receptury, które mają zagwarantować jeszcze efektywniejsze i lepsze rezultaty. Postęp nie pomija również budownictwa, w którym cały czas pojawiają się następne udogodnienia mające na celu stawianie bardziej imponujących obiektów, jak też zredukowanie czasu pracy i zoptymalizowanie jej rezultatów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.