Budynki
instalacje teletechniczne

Energia i elektryczność – rzeczy bez jakich ludzkość nie może sobie poradzić

Czy jakaś osoba teraz wyobraża sobie, iż kiedyś nasi pradziadowie spędzali czas przy świecach, a nawet wcześniej kładli się spać wraz z zachodem słońca? To były dawne czasy, ale następne wynalazki okazały się najważniejszymi w historii cywilizacji.


koparka wyburza dom
Opracowanie: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wyburzenia – bez tajemnic

Najskuteczniejszym rozwiązaniem na utworzenie dodatkowego miejsca na danej posiadłości jest likwidacja nieprzydatnej, starej struktury budowlanej. Zdecydowanie najtańsze i najmniej czasochłonne są wyburzenia. Jednak należy zwrócić uwagę, że w czasie wyburzania domu bez wątpienia warto zatroszczyć się o bardzo dużą ilość kwestii technicznych. Klienci, którzy są pod presją czasu, przykładowo z powodu ważnej i pilnej inwestycji, na pewno zdecydują się na to rozwiązanie.
glazura
Opracowanie: Sarah Joy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Płytki klinkierowe elewacyjne - wysoka jakość gwarantująca ciekawe walory wizualne jak również niezwykłą żywotność

Powinniśmy mieć świadomość, jak doskonałym materiałem do elewacji są płytki klinkierowe, jakie są nie wymagają uciążliwych konserwacji. Różnorodność barw oraz rozmiarów płytek sprawia, iż każda osoba ma możliwość, aby wybrać rozwiązanie spełniające jej osobiste wymagania. Płytki klinkierowe cechują się nie tylko doskonałą żywotnością, ale również unikalnymi walorami wizualnymi, dzięki którym mamy możliwość, aby nadać naszym ścianom oryginalnego charakteru.
budowa
Opracowanie: Alex Pepperhill
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Branża budowlana i urządzenie wnętrz w naszym kraju

W ostatnim czasie w niektórych grupach oraz na stronach internetowych zapanowała moda na wyśmiewanie tradycyjnego polskiego urządzania wnętrz oraz zwyczaju do tworzenia kiczowatych domów. Rzecz jasna nie jest tak zawsze, na terenie Polski można spotkać również ładne i dość efektownie wykonane budowle. Nierzadko jednak spotyka się budynki wywołujące wątpliwości. Nierzadko również szokuje sposób renowacji budynków. Dość często widzi się bowiem, że nawet zabytkowe budynki poddaje się renowacji, w efekcie której zyskują jaskrawe kolory, całkowicie nie pasujące do otoczenia, a tym bardziej do pierwszej koncepcji budynku z dawnych czasów. Tymczasem w niektórych przypadkach można było tylko zasięgnąć porady specjalistów.
Docieplenie od wewnątrz
Opracowanie: Xella
Na podstawie danych z: www.media.xella.pl

W jaki sposób zabrać się za docieplenie własnego domu?

Często starsze budynki nie są w żaden sposób zabezpieczone. Stare mury mają się bronić same przed mrozem, dużym nasłonecznieniem, czy też innymi warunkami atmosferycznymi. To często powoduje, że niektóre części mieszkania zimą bywają niedogrzane, a latem mamy gorączkę w mieszkaniu. Z tego powodu dobrze pomyśleć o dociepleniu domu. Jeżeli mowa o docieplenia łódź to firmy okazują się solidne i terminowe podczas realizowania zleceń. Wiele firm w branży jest od długiego czasu, dlatego mają tak niskie w porównaniu z konkurencją ceny.
kotlownia w domu
Opracowanie: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na co szczególną uwagę kierują ci, którzy planują wznieść budynek mieszkalny i muszą wybrać najwłaściwszy sposób ogrzewania obiektu

Mieszkamy w dosyć chłodnym klimacie, przez co prawie przez pół roku jesteśmy zmuszeni ogrzewać zajmowane mieszkania, jak również pozostałe obiekty, z jakich korzystamy. Ponieważ ogrzewanie pociąga za sobą znaczne koszty, dobrze jest sprawdzić, które wyjście będzie najkorzystniejsze. W ostatnim czasie wiele mówi się też o ochronie środowiska i dokłada się starań, by urządzenia ciepłownicze odznaczały się jak najniższą emisją spalin oraz dużą efektywnością pracy.
kotłownia parowa
Opracowanie: Nicholas Lundgaard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Powinieneś ogrzać swój dom czy inny obiekt? Dowiedz się, jakie opcje kotłów masz do swojej dyspozycji

Mieszkamy w dosyć zimnym klimacie, przez co prawie przez pół roku jesteśmy zmuszeni ogrzewać nasze domy, jak też inne budynki, z jakich korzystamy. Ponieważ ogrzewanie pociąga za sobą spore koszty, dobrze jest sprawdzić, które wyjście okaże się najkorzystniejsze. W ostatnim czasie sporo mówi się też o ochronie środowiska i dokłada się starań, aby urządzenia ciepłownicze odznaczały się jak najniższą emisją spalin oraz wielką efektywnością pracy.
projektowanie
Opracowanie: Klara Kopf
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Który węgiel okaże się najlepszy do ogrzewania budynku?

Dzisiaj są domy ogrzewane gazem albo mające centralne ogrzewanie na węgiel. Jest to niezwykle modny sposób ogrzewania, chociaż coraz częściej spotyka się ogrzewanie gazowe. W odróżnieniu od opału, gazu kupować nie trzeba.
podpisanie umowy kupna mieszkania
Opracowanie: Victor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nabycie mieszkania we Wrocławiu - na ile to łatwe?

W życiorysie każdego z ludzi przychodzi taki czas, kiedy trzeba dokładnie przyjrzeć się naszej kondycji mieszkaniowej. Jeśli u zarania naszego dorosłego życia odnajmowaliśmy lokale od innych osób, może nadszedł w końcu czas żeby znaleźć się na swoim? Wrocław jest szybko rozbudowującym się miastem, otwierane są coraz to nowe osiedla, w wielu jego częściach. Istnieje również opcja zakupu lokum w starym budownictwie. Która z opcji jest atrakcyjniejsza?
nowy dom jednorodzinny
Opracowanie: Tomas Riehle
Na podstawie danych z: Schϋco

Projekty modernistycznych domów na prywatne zamówienie

Nowoczesne budynki mieszkalne to domy na jakie decyduje się znacznie więcej ludzi. Osoby te dbają o to, żeby wytypować więc takie firmy, które zajmują się usługą jaką jest projektowanie modernistycznych domów na indywidualne zamówienie, a do tego by naturalnie były to firmy wysoce wyspecjalizowane. Budynek w tym stylu to budynek parterowy, z poddaszem, lub parterowy.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.