Budynki
kotłownia parowa
Opracowanie: Nicholas Lundgaard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Powinieneś ogrzać swój dom czy inny obiekt? Dowiedz się, jakie opcje kotłów masz do swojej dyspozycji

Żyjemy w dość zimnym klimacie, dlatego prawie przez pół roku jesteśmy zmuszeni ogrzewać zajmowane domy, jak też pozostałe obiekty, z jakich korzystamy. Z racji, iż ogrzewanie niesie za sobą znaczne koszty, dobrze jest dowiedzieć się, które wyjście będzie najkorzystniejsze. W ostatnich latach sporo mówi się również o ochronie środowiska i dokłada się starań, aby urządzenia ciepłownicze odznaczały się jak najniższą emisją spalin oraz dużą efektywnością pracy.
Docieplenie od wewnątrz
Opracowanie: Xella
Na podstawie danych z: www.media.xella.pl

W jaki sposób zabrać się za docieplenie własnego domu?

Często starsze budynki nie są w żaden sposób zabezpieczone. Stare mury mają się bronić same przed mrozem, dużym nasłonecznieniem, czy też innymi warunkami atmosferycznymi. To często powoduje, że pewne części mieszkania w czasie zimy są niedogrzane, a w czasie lata mamy „patelnię” w mieszkaniu. Z tego powodu dobrze pomyśleć o dociepleniu mieszkania. Jeśli mowa o docieplenia łódź to firmy wykazują się solidnością i terminowością realizacji zleceń. Sporo firm w branży jest od wielu lat, stąd ich niskie w porównaniu z konkurencją ceny.
kotlownia w domu
Opracowanie: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Na co szczególną uwagę kierują ci, którzy planują wznieść budynek mieszkalny i muszą wybrać najwłaściwszy sposób ogrzewania obiektu

Mieszkamy w dość chłodnym klimacie, przez co prawie połowę roku jesteśmy zmuszeni ogrzewać zajmowane domy, jak też inne obiekty, z jakich korzystamy. Z racji, iż ogrzewanie pociąga za sobą znaczne koszty, warto dowiedzieć się, które rozwiązanie okaże się najkorzystniejsze. W ostatnim czasie wiele mówi się też o ochronie środowiska i dokłada się starań, aby urządzenia ciepłownicze charakteryzowały się jak najniższą emisją spalin oraz wielką efektywnością pracy.
glazura
Opracowanie: Sarah Joy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Płytki klinkierowe elewacyjne - wysoka jakość gwarantująca ciekawe walory wizualne jak również niezwykłą żywotność

Warto mieć na uwadze, jak wyjątkowym materiałem do elewacji są płytki klinkierowe, jakie są nie wymagają uciążliwych konserwacji. Różnorodność kolorów jak również rozmiarów płytek sprawia, że każda osoba jest w stanie wybrać rozwiązanie spełniające jej osobiste wymagania. Płytki klinkierowe charakteryzują się nie tylko bardzo dobrą żywotnością, ale także ciekawymi walorami wizualnymi, dzięki którym możemy nadać naszym ścianom oryginalnego wyglądu.
projektowanie
Opracowanie: Klara Kopf
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Który węgiel okaże się najlepszy do ogrzewania budynku?

Dzisiaj istnieją domy ogrzewane gazem albo posiadające centralne ogrzewanie na węgiel. Jest to bardzo popularny sposób ogrzewania, chociaż coraz częściej spotyka się ogrzewanie gazowe. W przeciwieństwie do opału, gazu zakupować nie trzeba.
koparka wyburza dom
Opracowanie: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wyburzenia – bez tajemnic

Najskuteczniejszym sposobem na stworzenie dodatkowego miejsca na konkretnej działce jest pozbycie się niepotrzebnej, starej zabudowy. Zdecydowanie najtańsze i najszybsze są wyburzenia. Jednak należy wiedzieć, że w czasie wyburzania domu koniecznie potrzeba zatroszczyć się o bardzo dużą ilość spraw technicznych. Osoby, którzy są pod presją czasu, przykładowo z powodu ważnej i pilnej inwestycji, na pewno wybiorą to rozwiązanie.
budowa
Opracowanie: Alex Pepperhill
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Branża budowlana i urządzenie wnętrz w naszym kraju

W ostatnim czasie w niektórych grupach oraz w Internecie panuje moda na wyśmiewanie typowo polskiego urządzania wnętrz oraz zwyczaju do budowania tandetnych domów. Rzecz jasna nie jest tak zawsze, w Polsce można spotkać także ładne i bardzo efektownie wykończone budowle. Nierzadko jednak spotyka się budynki budzące wątpliwości. Nierzadko również zdumiewa sposób renowacji obiektów. Dość często można zauważyć bowiem, że nawet zabytkowe budynki poddaje się renowacji, w efekcie której zyskują intensywne kolory, zupełnie nie pasujące do otoczenia, jak również do pierwotnego wyglądu obiektu z dawnych czasów. Tymczasem w niektórych przypadkach wystarczyłoby tylko zapytać o radę fachowców.
nowy dom jednorodzinny
Opracowanie: Tomas Riehle
Na podstawie danych z: Schϋco

Projekty modernistycznych domów na prywatne zamówienie

Nowoczesne domy to budynki na które decyduje się o wiele więcej osób. Osoby takie troszczą się o to, aby wytypować w takim razie takie firmy, które będą zajmować się usługą jaką jest projektowanie modernistycznych domów na prywatne zamówienie, a przy tym by naturalnie były to przedsiębiorstwa wyjątkowo wyspecjalizowane. Dom taki to dom parterowy, z poddaszem, lub parterowy.
instalacje teletechniczne

Energia i elektryczność – rzeczy bez jakich ludzkość nie może sobie poradzić

Czy jakaś osoba teraz wyobraża sobie, że lata temu nasi przodkowie siedzieli przy świecach, a jeszcze wcześniej szli nocować wraz z zachodem słońca? To są odległe czasy, jednak następne wynalazki stały się kamieniami milowymi w historii ludzkości.


podpisanie umowy kupna mieszkania
Opracowanie: Victor
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nabycie mieszkania we Wrocławiu - na ile to łatwe?

W życiorysie każdego z ludzi przychodzi taki czas, kiedy trzeba dokładnie przyjrzeć się naszej kondycji mieszkaniowej. Jeśli u zarania naszego dorosłego życia odnajmowaliśmy lokale od innych osób, może nadszedł w końcu czas żeby znaleźć się na swoim? Wrocław jest szybko rozbudowującym się miastem, otwierane są coraz to nowe osiedla, w wielu jego częściach. Istnieje również opcja zakupu lokum w starym budownictwie. Która z opcji jest atrakcyjniejsza?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.