Podłoże
kostka brukowa
Opracowanie: Perdita
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/photos/perdita/93369215/

Połóż polbruk profesjonalnie

W dzisiejszych czasach jest wiele opcji jeśli chodzi na przykład o wykończenie podjazdu przed domem lub gdy chcemy zrobić coś w stylu tarasu z tyłu domu w ogrodzie. Najlepsze okazuje się położenie polbruku. Polbruk jest rzeczywiście bardzo przydatnym materiałem, który często się wykorzystuje w różnych sytuacjach.
grunt
Opracowanie: Public domain: Use these pix for any purpose
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Sposoby wzmacniania podłoża gruntowego w budownictwie komunikacyjnym - sprawdź, jak wykonuje się takie roboty ziemne

Nowo budowane trasy łącznościowe coraz to częściej napotykają na trudne warunki gruntowe. Wymusza to zastosowanie rozlicznych technik zagęszczania podłoża nasypów jak też fundamentów inżynierskich obiektów. Pośród wielu najnowocześniejszych oraz zawiłych metod utwardzania podłoża gruntowego istnieją banalne sposoby stosowane od stuleci a wręcz takie, które nie potrzebują dodatkowych nakładów.
Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Opracowanie: NIOSH

Budujemy dom

W obecnych czasach bardzo ciężko jest otrzymać mieszkanie na własność. Ze względu na światowy kryzys instytucje bankowe nie chcą już tak chętnie udzielać pożyczek hipotecznych, tak jak to bywało jeszcze niedawno. W związku z ogólną sytuacją na rynku pracy, mało osób jest w stanie sobie pozwolić na kupno swojego mieszkania.
klej
Opracowanie: Den Braven
Na podstawie danych z: Den Braven

Oryginalny plac zabaw w przydomowym ogródku

Podwórko przy budynku jednorodzinnym to wymarzone miejsce do zaprojektowania placu gier dla naszych pociech. Należy jednak przemyśleć coś więcej niż powszechna bujawka lub piaskownica i zagospodarować fragment terenu na mini park rozrywki.
grunt
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Co należy zrobić zanim zacznie się budowę nowego budynku

Każdy dom będzie tak solidny jak jego fundamenty. By móc zbudować fundament należy wpierw zbadać grunt. Informacje, które uzyskamy po zbadaniu podłoża umożliwią nam wyznaczenie obciążeń, co jest podstawą do należytego zaprojektowania fundamentów domu. Jednakże bywają grunty, jakie są mało gęste czy słabe
.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.