Budynku
Pompa ciepła
Opracowanie: Junkers
Na podstawie danych z: Junkers

Na co się zdecydować: pompy ciepła powietrze woda, czy gruntowe?

W miarę upływu lat, ludzie stają się coraz bardziej ekologiczni, szczególnie, że technologie bezpieczne dla Matki Ziemi są przeważnie również rozwiązaniami bardzo korzystnymi z finansowego punktu widzenia. W nowoczesnym budownictwie ochoczo używane są pompy ciepła, ale ich rodzajów jest tak dużo, iż zwykle wybór okazuje się bardzo trudny.
dom
Opracowanie: Paul Hudson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Dach nad głową – łatwo powiedzieć, gorzej zrobić, co należy wiedzieć?

Dach to zwieńczenie budynku – nie jedynie znajduje się on na jej szczycie, ale także kładzie się go podczas mocno zaawansowanych prac, kiedy pozostała część budynku jest już gotowa. Zależnie od tego, w którym województwie Polski jesteśmy, da się zaobserwować, że instalowane dachy różnią się pomiędzy sobą. Jest to wynik nie tylko lokalnie panującej mody – to, jakiej formy dachy da się obserwować jest skutkiem panujących tam warunków atmosferycznych. Przykład? Na południu Polski generalnie występują jedynie dwuspadowe dachy – spada tam sporo śniegu, a takie dachy odpowiedzialne są za to, iż śnieg tam nie zalega.
pcw
Opracowanie: Sam Sherratt
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Ile może wynieść współczynnik "U" w przypadku zwykłych okien plastikowych i tych energooszędnych?

Jedna z czynności, które mogą być zrobione z okazji gruntownego remontu domu czy mieszkania, mogłaby być zmiana stolarki okiennej. Doskonałe okna gwarantują ciszę i odpowiednią cyrkulację powietrza.
Zbiornik na gaz LPG
Opracowanie: R4vi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Gdy użytkujesz gaz, koniecznie nabądź w odpowiedniej jakości pojemniki do magazynowania paliwa

Gaz lpg spotyka się z zainteresowaniem konsumentów, bo pozwala znacznie ograniczyć wydatki dotyczące prowadzenia samochodu, jak również płatności powiązane z ogrzaniem domu. Mimo wszystko żeby bezpiecznie użytkować gaz, należy zaopatrzyć się w właściwe zbiorniki do przechowywania gazu.
Ogrodzenie
Opracowanie: Betafence
Na podstawie danych z: Betafence

Idealny dom z porządnym ogrodzeniem

Musi być najcudowniejszy i wzbudzać podziw otoczenia. Nasz wymarzony dom niebawem stanie się niebawem faktem, a my zapomnieliśmy o tym, by ująć w naszych planach odpowiednie ogrodzenie. Szczęśliwie jest jeszcze trochę czasu na to, by spokojnie wybrać solidny model.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.