Gospodarka
Geodezja
Opracowanie: NOAA's National Ocean Service
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Czym zajmuje się geodeta? Gdzie znajduje zatrudnienie? Jakie obszary wymagają pracy geodety?

Geodezja to nauka, jaka trudni się określaniem wielkości i kształtu ziemi, niezbędne w tym celu jest określanie zlokalizowania punktów na danej powierzchni. Wynik geodezyjnych pomiarów terenowych to opracowania graficzne, co oznacza mapy albo profile, lecz także dokumenty tekstowe o charakterze prawnym. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć w tym temacie?
zapora drogowa

Wspomaganie prac budowlanych oraz remontowych

Nie da się ukryć, że współcześnie robi się wiele remontów i budowli. Nie jest to dziwne, gdy weźmiemy pod uwagę, że nasze społeczeństwo nieustannie się bogaci. Płacimy tym samym coraz wyższe podatki, a zatem również nasze państwo prowadzi wiele inwestycji budowlanych, z których pokaźną część stanowią inwestycje drogowe.
nieruchomość
Opracowanie: Monika
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Każda nieruchomość potrzebuje należytego rozporządzania. Dobrą opcją w takiej kwestii będzie doświadczony zarządca nieruchomości we Wrocławiu.

Obecnie gospodarka nieruchomościami to wyjątkowo obszerna dziedzina, która zawiera w sobie mnóstwo regulacji. Samo określenie wynika z zagadnień publicznoprawnych. Jej zasady unormowane są ustawą o gospodarce nieruchomościami i dotyczą takich spraw jak: wyceny, podział, scalanie i pierwokup nieruchomości, wywłaszczanie oraz zwrot wywłaszczonych nieruchomości, czy gospodarowanie nieruchomościami, które stanowią własność Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. Jeszcze jednym z aspektów, które są za tą sprawą normowane to działalność zawodowa, której celem jest zarządzanie nieruchomościami.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.