Temperatura
ogrzewanie
Opracowanie: Cesana
Na podstawie danych z: Cesana

Jakie są wady i zalety ogrzewania przy pomocy gazu oraz elektrycznego?

Wraz z pierwszymi jesiennymi chłodami, nachodzi nas chęć na zamknięcie się w gorącym i przytulnym domu. Dobrze by było mieć w pobliżu jakiś ciepły, puszysty koc, ulubioną książkę i filiżankę pachnącej kawki lub herbaty.


kocioł
Opracowanie: Krzysztof Lis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Kotłownie kontenerowe – nowoczesne rozwiązanie, dające możliwość na efektywniejsze przetrwanie zimowych przymrozków

Zima jest taką porą roku, w którym spora ilość Polaków przypomina sobie o kaloryferach oraz instalacji grzewczej. Na chwilę obecną bowiem piece ogrzewane węglem przestały już być wykorzystywane na szerszą skalę ze względu na to, że nowy system oparty na kaloryferach oraz rurach jest znacznie wydajniejszy, prostszy w obsłudze i obarczony mniejszą szkodliwością dla środowiska.
klimatyzator
Opracowanie: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl

Klimatyzatory przenośne oraz montowanie klimatyzacji Warszawa - sprawdź na ten temat nieco więcej

Wszyscy wiemy, że gdy zaczynają się upały bardzo chętnie siedzielibyśmy w jakimś klimatyzowanym pomieszczeniu. Chyba, że akurat będziemy na urlopie na jakiejś egzotycznej wyspie. W takiej sytuacji klimatyzacja nie jest dla nas tak ważna, choć oczywiście lepiej żeby hotel będzie miał klimatyzację. Jednak najważniejsza kwestia jest wtedy, gdy jesteśmy w swoim domu.
pianka
Opracowanie: Thermaflex
Na podstawie danych z: Thermaflex

Izolacja pianką okazuje się być niedroga i opłacalna

Izolacja pianką okaże się korzystna

Nie chcemy, aby z naszego domu uciekało ciepłe powietrze, tylko przez to że mamy niedopasowane okna, lub ściany. Dlatego też coraz częściej stosowana okazuje się być izolacja pianką, która oferuje nam gwarancję, że wszystko będzie prawidłowo zamknięte, a calutki proces będzie przebiegał błyskawicznie oraz sprawnie.
grzejnik pod oknem
Opracowanie: JMacPherson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Wydajne zarządzanie ciepłem w mieszkaniu - struktura presto

Każde proste urządzenie grzewcze jest wyekwipowane w termostat, który przynosi możliwość korygowania temperatury w pomieszczeniu. W dzisiejszych czasach to jednak zbyt mało. Gdy przebywamy poza domem, takie narzędzie w ogóle nie daje nam możności sprawdzania w nim temperatury.
licznik ciepła
Opracowanie: haru__q
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakim sposobem posiadać kontrolę nad zużywanym ciepłem w naszym domu?

Wielkimi krokami zbliża się do nas najbardziej zimny okres w czasie całego roku, a to jest zima. Jest to czas, za którym nie przepadamy ze względu na obiektywnie niskie gorączki powietrza, jakie niestety dominują w tym terminie. W związku z taką sytuacją w wielu przypadkach stajemy przed koniecznością dostarczania wysokiej temperatury do naszego domu.
licznik ciepła

Jak wygląda racjonalne zarządzanie ciepłem w budynkach, jakie sposoby wykorzystuje się do jego mierzenia

Rozsądne zarządzanie ciepłem wykorzystywany w budynkach mieszkalnych opierać się powinno na wyznaczaniu należności według tego, ile faktycznie się zużyje. W jednorodzinnych domkach nie powinno z tym być problemów, bo każdy właściciel sam wybiera metodę ogrzewania i będzie ponosił bezpośrednio koszty z tym związane.
mieszkanie
Opracowanie: Amanda Halprin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jak możemy wpłynąć na poziom ciepła w naszym domu?

Wielkimi korkami przybliża się do nas pora lata. Jest to zdecydowanie najbardziej wyczekiwana przez nas pora oku ze względu na duże temperatury oraz okres urlopów, dzięki któremu będziemy mogli skutecznie zapomnieć o wszelkich napotykających nas problemach. Trzeba w tej sytuacji odnotować, że spore temperatury charakterystyczne dla lata potrafią być jednakże dla nas wyjątkowo nieprzyjemne, ponieważ skutecznie wpływają na utrudnienie nam powszedniego funkcjonowania.
stacja paliwowa
Opracowanie: Daniel Lobo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Ekonomiczne znaczenie gazu i jego funkcje

Popyt na paliwa z biegiem czasu wzrasta. To jeden z efektów wzbogacania się społeczeństwa. Razem ze wzrostem zamożności wzrasta też zapotrzebowanie na energię, chcemy bowiem całkiem wygodnie egzystować. Korzystamy z nowoczesnych sprzętów w mieszkaniu a także w miejscu pracy. Przemieszczamy się pojazdami lub komunikacją miejską. Każde te koniecznie nam systemy napędzane są paliwem.
łazienka
Na podstawie danych z: pixabay

Kilka podstawowych informacji o grzejnikach do łazienki, jak powinno się je wybierać i w jakich miejscach najkorzystniej je kupować.

Łazienkowe grzejniki stanowią ważny element wyposażenia tych pomieszczeń. Spełniają one w rzeczywistości podwójną rolę, gdyż oprócz tego, że służą do ogrzewania, to także stanowią doskonałą suszarkę do prania i ręczników. Stąd też bierze się ich charakterystyczna budowa, odmienna od grzejników używanych w innych pomieszczeniach. Grzejniki w łazienkach z reguły składają się z dwóch rur w pionie, nazywanych także kolektorami, oraz kilkunastu rurek poziomych, na których rozłożyć właśnie można pranie.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.